PIASECZNO MOJE MIASTO

Lokalizacja inwestycji

lokalizacja inwestycji

PIASECZNO to miasto powiatowe położone w woj. mazowieckim. Jest to  gmina miejsko-wiejska położona w centralnej Polsce, w bezpośrednim sąsiedztwie południowej części Warszawy oraz gmin powiatu piaseczyńskiego (Konstancin-Jeziornej, Góry Kalwarii, Tarczyna, Lesznowoli i Prażmowa).

W bliskiej odległości od Piaseczna znajdują się drogi ekspresowe E77 Warszawa-Kraków, E67 Warszawa-Katowice oraz lotnisko międzynarodowe im. F. Chopina. Na północnej granicy gminy planowany jest przebieg autostrady A2. Piaseczno łączy z Warszawą ciąg ulicy Puławskiej, stanowiącą drogę krajową nr 723 Warszawa-Góra Kalwaria-Kozienice. Przez Piaseczno przebiega droga wojewódzka nr 721 łącząca Konstancin z Nadarzynem i zapewniająca dogodne połączenie z trasą krakowską E77 i katowicką E67. Piaseczno posiada bezpośrednią komunikację z Warszawa poprzez linie autobusów ZTM i PKS. Więcej informacji: www.ztm.waw.pl. Na terenie powiatu funkcjonuje także kilka połączeń prywatnych, zapewniających dojazd do Warszawy. Z Piaseczna do Warszawy oraz w okolicach Piaseczna kursują autobusy Express Piaseczno. Oprócz komunikacji autobusowej istnieje połączenie kolejowe na linii Warszawa-Radom-Kielce-Kraków.


Piaseczno leży na obszarze Równiny Piaseczyńskiej. Stanowi ona brzeżną część Kotliny Warszawskiej w strefie jej styku z Wysoczyzną Rawską. Gmina Piaseczno rozciąga się pomiędzy Lasem Kabackim, a terenem Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Lasy, które stanowią ponad 25 proc. powierzchni całego obszaru gminy, mają istotne znaczenie dla regeneracji powietrza stołecznej aglomeracji. Gmina włączona jest do warszawskiego obszaru chronionego krajobrazu, którego celem jest ochrona wyróżniających się krajobrazowo ekosystemów. Niewątpliwą atrakcją turystyczną gminy jest kolej wąskotorowa, która jeździ już od ponad 100 lat. Trasa prowadzi przez malownicze okolice, po równinnym terenie z rozległymi sadami owocowymi, kompleksami stawów, dolinami rzek.

W ostatnich latach powiat piaseczyński nieprzerwanie lideruje w ogólnopolskich rankingach samorządowych zarówno w dziedzinie budżetu, jak i wydatków inwestycyjnych.  W 2010 roku według magazynu Forbes Piaseczno zostało uznane jako najbardziej atrakcyjne miasto dla biznesu. Natomiast w 2009 roku za stolicę kulturalną mazowsza. W rankingu pisma „Wspólnota” w 2009 roku powiat  zajął 1. miejsce w Polsce pod względem zarządzania finansami.  W kategorii średnich i małych miast powiatowych Piaseczno oraz Konstancin-Jeziornę zakwalifikowano do najwyższej kategorii – ekstraklasy. W rankingu samorządów w 2009 roku dziennik „Rzeczpospolita” wyróżnił gminę Lesznowola, przyznając jej 1. miejsce w kategorii innowacyjności.
 

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYM POWIECIE ZNAJDĄ PAŃSTWO NA STRONACH:

http://www.przegladpiaseczynski.pl/

http://www.piaseczno.pl/
http://www.piaseczno.info/
http://www.piaseczno-portal.pl/
http://www.powiat-piaseczynski.info/
 •  Książąt Mazowieckich

  Książąt Mazowieckich 4, Piaseczno

  Inwestycja znajduje się na obrzeżach Piaseczna w kierunku Konstancina Jeziornej, w bezpośrednim sąsiedztwie z ulicą Okulickiego, która łączy się z ulicą Puławską. Działka, na której mieści się budynek jest poza strefą uciążliwości od drogi głównej ruchu przyspieszonego. Najbliższa komunikacja miejska (ZTM linie: 727, 709) znajduje się w odległości ok 900 m. Urokliwa, spokojna okolica to piękne lasy i chronione tereny Mazowsza, a także idealne miejsce dla osób szukających spokoju. Działka, na której zlokalizowany jest budynek mieszkalny położona jest poza Warszawskim Obszarem Chronionego Krajobrazu, a budynek nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz ludzi w nim przebywających. Najbliższa okolica to głównie domki jednorodzinne i niskie zabudowania wielorodzinne. W niedalekiej odległości znajdują się dobrze zaopatrzone sklepy sieciowe m.in Biedronka, Top Market czy Kaufland oraz polsko angielskie przedszkole muzyczne.

 •  Akacjowy Zakątek

  ul. Wojska Polskiego 58, 05-500 Piaseczno

  Inwestycja znajduje się u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Sienkiewicza i Kniaziewicza w centrum Piaseczna. Lokalizacja pozwala na szybkie połączenia komunikacyjne: PKP oraz ZTM (5 min). W pobliżu jest duży sklep sieciowy Alma, apteka oraz „bazarek”, gdzie można zaopatrywać się w najrozmaitsze usługi i towary. Niewątpliwą atrakcją turystyczną jest kolej wąskotorowa, którą możemy podziwiać z okna mieszkania. Wycieczki po malowniczych równinnych terenach na trasie Piaseczno- Tarczyn- Piaseczno organizowane w sezonie, w każdą niedziele, dostarczą niezapomnianych wrażeń oraz sprawią, iż po tygodniu pracy będziemy mogli zrelaksować się wraz z rodziną. Położenie miasta, na warszawskich przedmieściach, skłania również do aktywnego wypoczynku, m. in. wędkarstwa, jazdy na rowerze, rolkach, jazdy konnej. Dzięki rozwojowi miasta powstało wiele klubów sportowych, gdzie można skorzystać z sauny, kortów tenisowych, fitness club’ów, siłowni oraz wiele gabinetów odnowy biologicznej, gdzie można oddać się w ręce specjalistów. W okolicy znajdziemy wykwintne restauracje, rodzinne i sieciowe pizzerie oraz pub’y. Inwestycja „ Akacjowy Zakątek” jest doskonałą lokalizacja dla każdego!

 •  Sprzedam dom w Głoskowie

  ul.Południowa 24, Głosków


 •  Aleja Kalin

  ul. Aleja Kalin 55, 05-500 Piaseczno

  Inwestycja ta to duże osiedle połączone z Majowym Zakątkiem. Inwestycja położona jest w zacisznej okolicy Piaseczna w sąsiedztwie stadionu KS Piaseczno. Sprawia to, iż u naszych podopiecznych będziemy mogli zaszczepić dusze sportowców, bądź sami oddać się porannym sportom, np. joggingowi. Piękna okolica sprzyja zarówno aktywnemu wypoczynkowi, jak i spacerom, i wyciszeniu. Okoliczny Chojnowski Park Krajobrazowy zaciekawi niejednego pasjonata zwierząt i wędrówek. W niedalekiej odległości od inwestycji znajduje się piękne, nowo-wybudowane Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II oraz nowoczesny, odnowiony Szpital św. Anny. Osiedle znajduje się niedaleko obwodnicy Piaseczna, co pozwala na dogodny dojazd do stolicy oraz innych dróg krajowych. W okolicy znajduje do stacja PKP (20min) oraz przystanek autobusowy ZTM (10min). W lokalach usługowych w budynku znajduje się m.in sklep Gamba, gdzie można zaopatrzyć się w niezbędne produkty spożywczo- przemysłowe oraz salon fryzjersko- kosmetyczny. Inwestycja jest fantastycznym wyborem dla osób szukających ciszy i spokoju!

 •  Budynek wielorodziny przy ul. 1-go Maja 17

  ul. 1-go Maja 17, 05-500 Piaseczno

  Budynek położony jest na obrzeżach miasta, w zielonej i kameralnej części Piaseczna, przy ulicy 1-go Maja 17. Jest częścią osiedla "Majowy Zakątek". Położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu KS Piaseczno. Spokojna okolica sprzyja leśnym wędrówką, wycieczkom rowerowym i jest doskonałym miejscem dla osób szukających ciszy. W pobliżu jest możliwość skorzystania z usług klubu sportowego oferującego tenis, squash, siłownię i fitness.

 •  Majowy Zakątek etap I, II

  ul. 1-go Maja 21, Piaseczno

  Inwestycja znajduje się w wyjątkowym punkcie Piaseczna, z jednej strony obwodnica, z drugiej lasy, górki „Szymona”, dolina rzeki Jeziorki wraz z dopływami tworzy powiązanie przyrodnicze o zasięgu regionalnym. Meandrujące koryto rzeki, z bujnie porośniętymi brzegami sprawia, że krajobraz przedstawia się wyjątkowo malowniczo. Okolica jest urokliwie piękna, a miasto i bliskie sąsiedztwo stalicy pozwoli, nawet najbardziej wymagającym indywidualistą na znalezienie czegoś interesującego dla siebie. Gmina Piaseczno rozwija się w wyjątkowo szybkim tempie pod względem kulturalnym, edukacyjnym, społecznym, dlatego też inwestycja „Majowy Zakątek” w Piasecznie jest idealnym miejscem na życie!

Copyright © Przedsiębiorstwo Inwestycyje Sp. z o.o.
Design Park - tworzenie stron www